Zlatá včela 2017

Oblastní kolo soutěže mladých včelařů Zlínského kraje "Zlatá včela" se letos konalo v areálu ZŠ Bratrství Čechů a Slováků v Bystřici pod Hostýnem v sobotu 22 dubna. Této soutěže se zúčastnilo celkem 17 družstev mladých včelařů, mezi nimi i členové Včelařského kroužku mládeže ZO Sehradfice. Za doprovodu vedoucích kroužku Ladislava Šimoníka a Zdeňka Máčalíka nás reprezentovali: Ondra Žáček, Tereza Maňasová a Leona Kovářová ze Sehradic, Barbora Kolaříková ze Slopného a Adam Pavliš z Horní Lhoty.
 Soutěžilo se ve 3 kategoriích: Nejmladší žáci, 1 - 2 třída, soutěžilo 8 účastníků a Onda Žáček umístil jako pátý.   Mladší žáci 3 - 5 třída, 49 soutěžících, B. Kolaříková obsadila 18 místo.   Starší žáci 6 - 9 třída, 34 ůčastníků, L.Kovářová obsadila 16 místo, T. Maňasová skončila 21 ,nedařilo A.Pavlišovi.                                                                                                                                                                          Po skončení soutěžení a dobrém obědě se účastníci přesunuli do Rymic u Holešova, kde postupně navštívili starodávné domečky pokryté slaměným šindelem, větrný mlýn, kovárnu, včelařský areál a expozici ve tvrzi, kde byby také vyhlášeny výsledky a předány ceny. Vzhledem k výsledku v loňské soutěži došlo k výraznému zlepšení, je vidět, že členové Včelařského kroužku přípravu na soutěž nepodcenili a věříme, že za rok budou výsledky ještě lepší. Výbor našeho včelařského spolku za dobrou reprezentaci všem našim účastníkům" Zlaté včely " děkuje.

 

 
 
                                                                                                                                                                  

 

 

výsledky Zlatá včela.pdf (283,7 kB)

   ZLATÁ VČELA 2016

Ve dnech 16 a 17 dubna 2016 proběhla v Buchlovicích krajská soutěž včelařských kroužků mládeže ZLATÁ VČELA, které se zůčastnilo také čtyřčlenné družstvo z našeho včelařského kroužku. Soutěž je zaměřena na vědomostní a dovednostní znalosti účastníků v oboru včelařství. Naši mladí včelaři se této soutěže zůčastnili poprvé a byli tak zvaně na zkušené. Nečekali jsme žádné zázraky a proto nás umístění asi v polovině pomyslné tabulky ze 64 účastníků potěšilo. A kdo že nás vlastně reprezentoval? Jirka Machů za Slopného, Aleš  Pavliš z Horní Lhoty, Terezka Maňasová a Ilonka Kovářová ze Sehradic. Dík za vzornou přípravu a doprovod samozřejmě patří i vedoucím př. Šimoníkovi a př. Máčalíkovi. Na fotky se  můžtete podívat ve fotodokumentaci.

Včelařský kroužek 

Se začátkem školního roku 2013/2014 začal v naší organizaci fungovat včelařský kroužek pro děti. Vede jej předseda ZO Sehradice Ladislav Šimoník. Děti zísají základní vědomosti o včelstvu, úlu i včelích produktech. Zjistí jaký význam má v přírodě včela medonosná. Praktické ukázky probíhají na spolkovém včelíně ve Slopném na Křešově. Na podzim mohly děti pozorovat zakrmování a léčení včelstev. Období zimy je zaměřeno hlavně na získávání teoretických informací a z praktické stránky si děti například vyzkouší jak se vyrábějí rámky. S příchodem jara bude opět možnost obohatit slovní výklad praktickými ukázkami ve včelíně. 
Fotky naleznete ve fotogalerii.